niedziela, 8 lutego 2015

Rozrywka na zimowe wieczory

i nie tylko wieczory:)
Dzisiaj przypomnę Wam o kilku stronach dzięki którym możemy podglądać pożywiające się zwierzęta i zapewnić sobie rozrywkę na zimowe wieczory, lub brzydkie dni:


Strona na której możemy podglądać ptaki w karmniku np. sikorki, sójki, grubodzioby czy dzwońce i wiele innych.
Czyli relacja ze skraju Puszczy Białowieskiej. Żubry to jedni z najciekawszych gości przy paśniku, ale na jedzonko schodzą się też: sarny, jelenie i dziki. Czasem pojawiają się nawet rysie!!! Bardzo ciekawe są starcia wilków z żubrami, lecz żeby oglądać takie zajście na żywo trzeba mieć wielkie szczęście. Oprócz paśnika czasami pokazana jest gałąź z kulami tłuszczowymi do których przylatują różne ptaki. Obserwacja paśnika jest możliwa także nocą dzięki reflektorom podczerwieni.Strona na której można obserwować dziki. Kiedy zima w pełni jest tam naprawdę wielki ruch. Po chwili oglądania możemy zauważyć hierarchię która panuje wśród dzików. 


Myślę, że właśnie te trzy kamerki będą najlepsze i na pewno pomogą nam przetrwać nudne, zimowe wieczory. Wszystkie relacje są z Polski i na żywo, więc nie pozostaje nic innego jak brać się za oglądanie. 

Na koniec ogłoszenia!!!
Na stronie z Karmnik TV o którym mówiłem Wam na początku, w lewym górnym rogu jest ranking z miejscem, które zajmuje nasz karmniki. Po kliknięciu na cyferki klikamy w zielony prostokącik i tym sposobem oddajemy na niego głos. Dzięki temu karmnik będzie awansował na wyższe miejsca:) Głosować można codziennie:)


Zostałem zaproszony do współtworzenia Blogosfery Przyrodniczej- KLIK. Strona ta ma na celu zebranie wszystkich stron na których pojawiają się treści przyrodnicze w jedno miejsce. W ten sposób czytelnicy i pasjonaci przyrody, będą mieli łatwiejszy i szybszy dostęp do całej gamy blogów. Aby zgłosić Waszego bloga wystarczy wyrazić chęć jego dodania do Blogosfery przez pozostawienie informacji w komentarzu na stronie, lub informacji wysłanej przez podany e-mail. Jeżeli znacie jakiś blog który pasuje do tej tematyki również zachęcam, żeby go zgłosić. Na razie trwają jeszcze prace nad wyglądem bloga:)

Pozdrawiam Karmnik54:)

33 komentarze:

 1. Dziękuję za te ważne informacje!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja polecam blog: http://krzysiekmikunda.blogspot.com/

  Baaardzo ciekawy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Oglądam karmnik.tv oraz dziki i żubry online już od dłuższego czasu ! Ostatnio w karmniku.tv same bogatki, w moich karmnikach jest więcej ptaków to oglądam swoje.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka zima co robić nawet ptaki do kamery nie przychodzą:)

   Usuń
 4. Skorzystam z Twoich informacji.
  Dziękuję.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Korzystam z tych stronek i podglądam czasem zwierzaczki :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podoba mi się karmnik z pierwszego zdjęcia, jest super wykonany....zubry mam w naszym lesie....oczywiscie jest rezerwat zubrów w Wolińskim Parku Narodowym...a dziki widuje prawie codziennie...nawet z okna czasami, często na spacerze z psem...jak widzisz mieszkam w ciekawym miejscu,przyroda otacza mnie ze wszystkich stron...ale czasem obejrzeć cos mozna więc dziękuję za informacje,pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Proszę : czegóż to ludzie nie wymyślą ? Okazuje się, że nie trzeba wcale wychodzić z domu, by poobserwować ptaki czy dziki. Można to zrobić nie wstając z fotela, z kubkiem ciepłej herbaty w dłoniach... Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Cieszę się że się podoba i zapraszam częściej:)

   Usuń
 8. To ja od siebie dorzucę słowacką stronkę: http://www.kukaj.sk/
  Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwsze dwie strony znam i czasem zaglądam :) Do kul tłuszczowych przy paśniku (żubry online) przylatują też dzięcioły. Raz jak weszłam był zielonosiwy i średni :) Często bywa też zielony i duży.

  Do Blogostrefy już należę ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wiedziałam, że takie strony istnieją, dzięki za ich zaprezentowanie. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dobry pomysł ze stworzeniem Blogosfery Przyrodniczej i życzę tam powodzenia. Miło patrzeć, co się dzieje w lesie, na żywo. Lubię zaglądać do podanych miejsc, a szczególnie do żubrów. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja też często wchodzę na tą stronę:) Można dużo na tych kamerach zobaczyć ciekawych zwierząt.

  OdpowiedzUsuń
 13. Karmnik online - to już lekka przesada. Nie lepiej w realu ptaszkom dać jeść i je popodglądać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego przesada? Myślę, że tak jak w np. mieście nie ma za bardzo możliwości dokarmiania i wtedy taki karmnik to świetne rozwiązanie. Pozdrawiam:)

   Usuń
 14. Cześć@
  Potrzebuję Twojej pomocy.
  Możesz wpaść do mnie na bloga i rozpoznać ptaszka , którego zamieściłam w dzisiejszym poście? Bardzo proszę abyś odpowiedział 3xL
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Haha, niesamowite. Spotkanie leśnej zwierzyny należy do rzadkości, więc kamerka rozwiązuje problem bariery. Osoby, które lubią zwierzęta pewnie nie odchodziły od monitorów. Dzik to przecież groźne zwierzę ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za ślad po Twojej obecności:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...