czwartek, 22 stycznia 2015

Zimowe Ptakoliczenie 2015

Jaką mamy pogodę wszyscy wiemy, więc na poprawę nastroju zdjęcia z ogrodu botanicznego. Przypominam że w ten weekend odbędzie się zimowe ptakoliczenie. Zapraszam Was oczywiście do udziału.  Wszystkie szczegółowe informacje dostępne na stronie OTOP: http://www.otop.org.pl/ a dokładnie tutaj http://otop.org.pl/obserwacje/wlacz-sie/zimowe-ptakoliczenie/
Dziś krótko, ale niestety tylko na tyle czas mi pozwala.  W sobotę, albo w niedzielę postaram się napisać coś więcej. Może zauważyliście ostatnio, że dużo mniej u Was komentuje. Czasem niestety dam rady tylko zaglądnąć. Mam nadzieję, że niedługo to nadrobię. Dziękuję Wam, że jednak mimo tego mnie odwiedzacie:)

36 komentarzy:

 1. Oj chyba do liczenia to ja się nie nadaję :-)))

  OdpowiedzUsuń
 2. what a nice pick-me-up for winter! thank you!

  OdpowiedzUsuń
 3. Też chciałabym pojechać na takie liczenie, jednak w tym roku nie mogę...

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczne wodne piękności !
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. I tak wprowadziłeś nieco wiosny tymi pięknościami wodnymi ;) uważam, że to coroczne liczenie ptaków to fantastyczna rzecz, a i reszta świata dzięki temu dowiaduje się ile naszych "pierzastych braci" żyje obok nas ;)
  Pozdrawiam
  Ps. paczuszka (skromna) w drodze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za zaproszenie na liczenie ale raczej u mnie mało ptaków i do tego nie mam odpowiedniego aparatu, nic z tego nie wyjdzie, ale jak by akurat coś się udało, to dam Ci znać :)))
  Przepiękne zdjęcia... ja też już mam dość tej pogody, jej zmienności i tej szarości... mogłaby już przyjść wiosna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do liczenia nie jest potrzebny aparat. Wystarczy zapamiętać, lub zapisać ile i jakie widziało się ptaki, a potem zgłosić formularzem do OTOP:) Albo przyjść zima - ja tam nie mam nic przeciwko:)

   Usuń
 7. Ptakoliczenie to świetna akcja. U nas ostatnio pojawiły się kwiczoły. Stado liczy najmniej 20 sztuk. Tylko, że ono pojawia się okresowo. Np raz w tygodniu. Ptaki żerują w sadzie.
  Śliczne ne nenufary:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie tak samo tylko raz na jakiś czas widzę kwiczoły:)

   Usuń
 8. U mnie są tylko wróble, które robią bałagan na balkonie pod karmnikiem ;) Przylatują pojedynczo, albo w małych grupkach, ale jest ich więcej w stadzie. Fajne są, sraluchy jedne ;))

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobrze, że stoisz na posterunku i przypominasz o ptakoliczeniu:) Może jutro będzie słoneczko i łatwiej przebiegnie liczenie:) Oby tak było, bo te szare chmury nie nastrajają optymistycznie. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne zdjęcia z ogrodu botanicznego :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękne zdjęcia! Zazdroszczę dostępu do ogrodu botanicznego - u mnie takiego nie ma :-(

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie zawsze jest czas żeby blogować, więc nie martw się, wszystko jest ok. Dziękuję za widok pięknych kwiatów. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

 13. W tym roku się nie udało to ptakoliczenie, cały dzień jakaś mżawka że nie chce się wyjść z domu a przy karmniku pustki.

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam wątpliwości co do wiarygodności tego ptakoliczenia. Wczoraj tylko w ciągu 10 minut miałem trzy naloty krogulca na karmnik. A przedwczoraj przez cały dzień ani raz nie widziałem...

  OdpowiedzUsuń
 15. Za rok wybieram się na liczenie, w tym roku nie dałem rady. Za dużo obowiązków. Fajne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 16. Przepiekne kwiaty.
  Chyba niedlugo ferie zimowe?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za ślad po Twojej obecności:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...