czwartek, 26 lutego 2015

Druga rocznica blogowania!!!

Dokładnie dziś mija już druga rocznica mojego bloga!!! Może pamiętacie post z poprzedniej rocznicy w którym mówiłem jak narodził się pomysł na blogowanie (jeżeli nie wystarczy kliknąć -KLIK), więc nie będę znowu tego pisał. Początek jak chyba ze wszystkim był ciężki, jednak z czasem coś drgnęło i zaczęło przybywać wyświetleń, pojawiły się pierwsze komentarze, które otworzyły drogę do reszty blogowych światów. Patrząc na te dwa lata jestem bardzo zadowolony z efektów. Nie spodziewałem się nawet, że blog uzyska tylu zwolenników. Myślę, że naprawdę warto było go założyć. Dzięki niemu poznałem wiele wspaniałych osób z podobnymi zainteresowaniami i tymi całkiem różnymi od których naprawdę sporo się dowiedziałem i nauczyłem.  Jedyną rzeczą nad którą się zastanawiam to długość blogowania. Na razie nie zamierzam kończyć, ale z czasem wszystko może się zmienić. Cóż zobaczymy:) 
Korzystając z okazji chciałem Wam bardzo podziękować za wszystkie wyświetlenia, komentarze i polubienia, bo przecież bez Was pisanie nie miałoby sensu. Mam nadzieję, że dalej będziecie mnie odwiedzać.




Teraz przejdźmy do podsumowania i kilku statystyk:

Wyświetlenia:

Od początku blogowania licznik wyświetleń przekroczył 60 tysięcy!!! Najwięcej wyświetleń miał tegoroczny lipiec, a ponad połowa to wyświetlenia z Polski.





 Posty i komentarze:

W ciągu dwóch lat opublikowałem 167 postów (100 w tamtym i 67 w tym roku).
Najwięcej wejść niezmiennie od tamtego roku ma post
Jak dokarmiać ptaki
Samych waszych komentarzy (nie licząc moich odpowiedzi) jest ponad 2 tysiące. Za każdy bardzo dziękuję i mam nadzieję, że dalej będziecie u mnie komentować.





Obserwatorzy:

Liczba obserwatorów wynosi dokładnie 131 osób. Bardzo dziękuję za obserwowanie.





Facebook:

Działa również fanpage Moje Pasje - Blog, gdzie uzbierałem od Was ponad 700 polubień (oczywiście zapraszam do polubienia przez osoby, które jeszcze tego nie zrobiły:)). Oprócz tego funkcjonuje także grupa Fauna i Flora, która niedługo (mam taką nadzieję) dobije do 300 członków (zapraszam do dołączenia:))





Zakładki:

Uzbierało się ich dziewięć:
-Origami
-Ptaki
-Owady
-Futrzaste
-Motyle
-Spis postów
-Poradniki
-Reklama bloga
-Ciekawe strony





Projekty:

Autor bloga rzemlik.pl zaprosił mnie do współtworzenia Blogosfery przyrodniczej, czyli strony która w jednym miejscu chce skupić wszystkie blogi z tematyką przyrodniczą.
Mam również drugiego bloga Inny punkt widzenia, lecz z braku czasu jest on na razie nieaktywny.
W przyszłości chcę się pobawić w serwisie YouTube, ale na razie to tylko pomysł.





Konkursy:

 W ciągu tych dwóch lat wygrałem kilka konkursów na Waszych blogach i dostałem kilka prezentów. Za wszystko dziękuję.



Halo:

To zjawisko o którym możecie poczytać tutaj -KLIK, czyli w skrócie i ogólnie mówiąc zimowa tęcza jest chyba (przynajmniej dla mnie) najciekawszym wydarzeniem przyrodniczym w tym roku, które widziałem na żywo.
 Stoi ono również za moim debiutem w telewizji!!!
Zdjęcie zjawiska zostało pokazane w pogodzie na kanale TVP Kraków.





Tak to właśnie wygląda:) Mam nadzieję, że niczego nie zapomniałem. 

Na zakończenia jeszcze raz chciałbym Wam podziękować i życzyć nam wszystkim  dobrej zabawy w tym co robimy:)




Pozdrawiam Karmnik54:)





poniedziałek, 23 lutego 2015

Kulczyk

Ostatnio pogoda była marna, więc przeglądałem swoje zdjęcia (pasuje zrobić w nich w końcu porządek:)) i natknąłem się na pewnego ptaka wpakowanego do folderu czyżyk. Miałem już go zostawić, kiedy zobaczyłem, że przecież to inny ptak! Po dokładnym przyglądnięciu stwierdziłem, że to kulczyk jednak dla pewności zdjęcie wstawiłem na forum przyroda. Okazało się że miałem racje i tym sposobem nie wychodząc z domu poszerzyłem moją kolekcję zdjęciową o jeden gatunek.

Kulczyk (serinus serinus) - gatunek małego ptaka wędrownego i najmniejszy przedstawiciel rodziny łuszczaków. W Polsce pospolity i często spotykany szczególnie w ogrodach i parkach. Lubi miejsca otwarte i unika lasu. Jego głównym pożywieniem są owady i chwasty. Gniazdo składające się z mchów i korzonków zakłada w koronach drzew i składa w nim 3-4 jaj. Przylot w kwietniu, odlot od września do listopada.

Głos kulczyka:






A już 26 lutego druga rocznica bloga!!! Zapraszam Was na specjalnego posta w tym dniu:)

czwartek, 19 lutego 2015

Wiosna

Chyba oficjalnie można stwierdzić, że zimy koniec i na dobre zagościła u nas wiosna. Kilka razy w ostatnim tygodniu widziałem  po kilka kluczy gęsi lub kaczek, niestety nigdy nie miałem przy sobie aparatu a próby robienia zdjęć telefonem... chyba wiecie jak to mogło wyglądać;) W tym tygodniu zaczęły mi się ferie (w końcu!), które miałem przedłużone o tydzień przez chorobę. Staram się korzystać z wolnego czasu i o ile pogoda pozwala chodzę do lasu - jak zwykle z rowerem, choć czasem ciężko przejechać lub przejść przez ogromne o tej porze błoto które jest wszędzie. Znacznie lepiej się jedzie kiedy jeszcze przy ziemi jest poranny przymrozek:) Moim zdaniem najlepszą porą do spacerów po lesie jest wczesna jesień - jeszcze mamy pogodę, piękne kolory, nie za gorąco i w miarę sucho. Wiosna przynajmniej ta wczesna to błoto, ale też najlepsza pora na obserwacje ptaków, które przygotowują się do sezonu lęgowego i uganiają za partnerami. Zauważyłem, że o wiele mniej niż zwykle zwracają wtedy uwagę na ludzi zajęte swoimi sprawami. Oprócz tego niedługo wrócą migrujące ptaki, więc będzie w czym wybierać. Dawno nie pisałem tak jakoś zleciał ten tydzień:)
Szkoda tylko że niektórzy nauczyciele traktują ferie jako przerwa od szkoły w której mamy więcej czasu na naukę:) Ale na szczęście twierdzą tak nieliczni a to jest duży plus:)

A teraz zdjęcia z ostatnich dni.

Miałem opisać poniższą sikorkę, ale zawsze mam problem z rozróżnieniem. Według mnie uboga bo ma krótki śliniak a Wy jak sądzicie?



Modraszka



 Choć strzyżyka widziałem w mojej okolicy tylko trzy razy i nie wiem czy jest osiadły, to jednak postanowiłem zrobić dla niego budkę lęgową. Znalazłem informacje że lubią np. korzenie przewróconych i tam też chcę tą budkę umiejscowić. Wybrałem dwa miejsca które widzicie poniżej. Które lepsze i czy macie jakieś doświadczenia ze strzyżykiem w kwestii lęgu?




Do tej pory widziałem 4 sarny i jelenia czy jest ich tylko tyle? Nie wiem, ale mam nadzieję, że jednak stadko jest większe, bo w tamtym roku jego liczba wynosiła 7 osobników.


 A to pewnie sprawka wyżej wspomnianych saren:)


 Pojawiły się już bazie.





A w lesie wciąż zima toczy bój z wiosną;)



 A teraz pytanie co to za ślady te ptasie to wiem że bażanta, ale reszta? Może się ktoś zna? A jak nie to wrzucę na forum przyroda.









piątek, 13 lutego 2015

Trochę lata

Za oknem robi się wiosna, więc dziś na blogu również trochę żywiej i bardziej kolorowo a chodzi o  fotki z Ogrodu Botanicznego w Krakowie (lato 2014r).  Tym razem same roślinki resztę pokażę innym razem:)

Zapraszam również do przeglądnięcia postów z tamtego roku:

















































Oczywiście zapraszam również do dodawania blogów (Waszych czy które podczytujecie), które mają treści przyrodnicze do nowo powstałej strony Blogosfera Przyrodnicza.


Sezon dokarmiania już niedługo za nami, ale za to mamy już sezon na wieszanie budek lęgowych dla ptaków, więc zapraszam do poczytania (budka w podanym poście nie funkcjonuje, bo niestety przez wiele lat użytkowania jest już zbyt zniszczona)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...