czwartek, 31 października 2013

Wędrówka Orlików

Dawno nie pisałem o orlikach, a trochę się wydarzyło. Więc tak:
Wygląda na to, że Jan oraz Kolumb zakończyli wędrówkę i są w Sudanie z tym, że Kolumb bardziej na południu. Hanka na zimowisko wybrała Grecję tak jak w zeszłym roku. Rudy wybrnął z ciężkiej sytuacji, bo poleciał za daleko, zamiast do Afryki to do Arabii Saudyjskiej. Przedostał się do Jemenu i przeleciał przez Cieśninę Bab al-Mandab. Obecnie znajduje się w Etiopii i pewnie tam zostanie.

Tak było gdy pisałem tego posta dwa dni temu i dziś miałem go opublikować, lecz zajrzałem jeszcze na stronkę o orlikach, tak dla pewności czy wszystko dobrze napisałem. Okazało się, że przez te dwa dni znowu zaszły zmiany, ale tylko z Janem. Jeszcze dwa dni temu był on w Sudanie, a po zygzakowatym locie dotarł do państwa o nazwie Czad. Widać  pomyliłem się, że zakończył wędrówkę. Na dziś tyle wiadomo, lecz jak widać wszystko jeszcze może się zdarzyć.

16 komentarzy:

 1. Może jeszcze żaden nie doleciał do celu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grażynko w tamtym roku jak zerknąłem ich celem były okolice Sudanu i Etiopii :)

   Usuń
  2. Dla nich to raczej końcówka:)

   Usuń
 2. Ja tak jak Giga, zastanawiam się, czy aby te państwa to ich cel.:) dzięki za relację:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że tak mało ludzi się interesuje podobnymi sprawami. Tutaj dokładnie widać, że "moja chata skraja" to najbardziej debilna, choć zarazem najpopularniejsza filozofia w Polsce. Jeśli ktoś zabije ptaka w Sudanie, to jakby zabił go w Polsce. I odwrotnie. Ale świadomość skutków większości ludzi nie sięga poza próg ich domu. A często w ogóle jej nie ma...

  Ps. Nie działa Ci "Powiadamiaj mnie" pod tym okienkiem, w którym akurat piszę... :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację Radku, ale nic na to nie poradzimy. A z tym " powiadamiaj mnie" to nie wiem, na początku działało a teraz coś się porobiło.

   Usuń
  2. Chyba musisz pogrzebać w ustawieniach komentarzy lub kanałów. Pewnie coś się przestawiło.

   Usuń
 4. Niesamowite trasy:) Oby wróciły całe na wiosnę:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie,że im się udaje przeżyć jesienne wędrówki.Znajomy obrączkarz załozył 8 bocianom białym nadajniki to 5 z nich rozbiło sie o druty:(ciekawe ile ptakow tak ginie podczas migracji?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za ślad po Twojej obecności:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...